Jakie pilniczki do paznokci wybrać? Poradnik o pilniczkach, dziś o ziarnistości

Pilniczki-do-paznokci-jakie-wybrac

Pilniki, pilniczki, bloki polerskie służą do obróbki płytki paznokcia. Jedne je skracają, inne nadają im kształt, a jeszcze inne nadają paznokciom połysku. Wybór jest duży, dlatego przedstawiamy poniżej poradnik o pilniczkach do paznokci. Dowiesz się, jaki pilniczek będzie najlepszy do zastosowania.

Pilniczki różnią się między sobą kształtem, poziomem ziarnistości oraz materiałem wykonania. Jeśli jesteś dopiero początkującą fanką manicure i pedicure pomożemy Ci wyjaśnić wszystkie oznaczenia i symbole, jakie znajdują się na pilniczkach do paznokci.

Poradnik o pilniczkach do paznokci, odpowie:

  • Jakie są ziarnistości pilniczków do paznokci
  • Jakie jest zastosowanie pilniczków 80/100, 100/180, 240/500
  • Jakie pilniczki stosuje się do paznokci naturalnych, a jakie do hybrydowych czy żelowych
  • Jakie pilniczki mają ziarnistości
  • Jakie są rodzaje pilniczków
  • Jakie pilniczki mogą mieć kształty?

Czytanie tego artykułu zajmie Ci zaledwie krótką i bardzo przyjemną chwilę przy kawie, zapraszamy do lektury.

Jakie są ziarnistości pilniczków do paznokci? Pilniczki – ziarnistość

 

Każdy pilniczek do paznokci ma oznaczenie. Możliwe, że wcześniej tego nie zauważyłaś, ale jak weźmiesz klasyczny pilniczek do ręki, przypatrz się jaki widnieje na nim numer. Określa on poziom ziarnistości pilniczka. Ziarnistość, to nic innego, jak poziom zagęszczenia ziarenek na pilniczków. Zasada jest jedna, im więcej ziarenek tym pilniczek jest delikatniejszy. Jak numer jest niski jak 80, to ziarnistość jest rzadka a pilniczek ostry. Mam nadzieję, że to prosto wyjaśniliśmy 😉. Skupmy się na standardowych stopniach granulacji i zastosowaniu. I zaczynając od najwyższych numerów, czyli najdelikatniejszych pilniczków mamy:

Pilniczki o ziarnistości 600 to pilniczki typu polerki, służą one do nadawania płytce paznokcia błysku, mogą także być stosowane do wyrównywania drobnych nierówności

Pilniczki o ziarnistości 240-500 są pilnikami, które fachowo się nazywają pilnikami drobnoziarnistymi. Te pilniczki służą do matowienia płytki paznokcia, wyrównywania powierzchni, do delikatnych zadań podczas wykonywania manicure hybrydowego, żelowego lub akrylowego. Pilniczkami tymi po zakończonym malowaniu precyzyjnie doszlifowuje się rozlany lakier na wewnętrznej stronie paznokcia. Stosuje się je także do równania powierzchni naturalnych paznokci.

Pilniczki o ziarnistości 100-180 to królowie pilniczków, są najczęściej stosowane i służą do najważniejszych zadań. Tymi pilniczkami nadasz paznokciom odpowiedni kształt. Wyrównasz krawędzie, możesz nim także skrócić płytkę paznokcia. Niektóre kosmetyczki pracują tylko z tymi pilniczkami. Fachowo nazywa się je pilniczkami średnioziarnistymi. To pilniczki do wszystkich paznokci, czyli do naturalnych, hybrydowych, żelowych, akrylowych, utwardzanych.

Pilniczki o ziarnistości 80-100 to najbardziej ostre pilniczki, jakie produkujemy. Tymi pilniczkami wykonuje się najtrudniejsze zadania, które wymagają dużej mocy ściernej. Jeśli nie masz frezarki, możesz tym pilniczkiem zeszlifować manicure hybrydowy, żelowy lub akrylowy. W kilka sekund takim pilniczkiem skrócisz płytkę o kilka mm.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *